Кафедра Поклоніння


Головна Кафедра Поклоніння

Мета кафедри поклоніння УЄТС

 

Кафедра поклоніння Української євангельської теологічної семінарії має на меті підготовку фахівців, здатних служити в різних контекстах церковного поклоніння. Основні завдання кафедри — формування глибокого богословського розуміння поклоніння, розвиток музичних і лідерських навичок, а також підтримка церковних громад у творчому осмисленні служіння. Студенти здобувають знання з богослов’я поклоніння, теорії музики, ансамблевої взаємодії, вокалу, інструментальної майстерності та імпровізації. Програма кафедри спрямована не лише на технічну підготовку, а й на формування духовної чутливості, критичного мислення та адаптивності до сучасного церковного й культурного середовища.

 

Про кафедру

 

Історія кафедри починається 1994 року, коли в УЄТС після переїзду до Києва започаткували програму «Музичне служіння». Програма була покликана допомагати церквам розвивати служителів поклоніння. Поклоніння з перших днів стало важливою частиною бачення й місії семінарії. У цей період навчання пройшли багато служителів, також зробили перші студійні звукозаписи для навчального й церковного використання.

 

У 2015 році програма «Музичне служіння» лягла в основу створення кафедри музичного служіння. У цьому ж році започаткували щорічну конференцію «Music in Worship», яка сприяла діалогу між музикантами, теологами та лідерами церков. Важливим партнером у становленні кафедри став Фред Хьюман (Fred Heumann), який допоміг створити простір для взаємодії з міжнародною спільнотою поклоніння.

 

 

 

 

 

 

У 2022 році кафедра пережила трансформацію через виклики повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, змінилася навіть назва: кафедра музичного служіння перейменували на кафедру поклоніння.Також розширили бачення, акцентуючи увагу не лише на музиці, а й на богословському та духовному вимірах поклоніння в різних формах. Основою оновленого підходу стало поєднання художнього розвитку, богословської глибини й лідерського формування.

 

У 2025 році кафедра започаткувала нову конференцію та рух «PRO-поклоніння», спрямований на поглиблення практики поклоніння та взаємодію між поколіннями служителів.

 

Кафедра поклоніння пропонує низку академічних і практичних програм, зокрема:

 

1. «Поклоніння та лідерство» — програма для нових служителів і музикантів, що поєднує біблійні основи, мистецький розвиток і практичні навички.

 

2. «Вокальна майстерність у поклонінні» — програма, спрямована на розвиток вокалу, сценічної впевненості й богословського розуміння ролі співу в поклонінні.

 

3. «Богослов’я та практика трапези» — міждисциплінарний програма-курс про значення Господньої Вечері, спільності, історії, місії, символіки та їжі в буденному житті християнина.

 

Кафедра продовжує розвиватись як не лише простір формального навчання, а й простір взаємодії та спільного впливу служителів церков.

 

 

Після повномасштабного вторгнення 2022 року, попри пошкодження будівлі семінарії внаслідок обстрілу, навчальний процес продовжувався у форматі онлайн. Згодом відновилася повноцінна робота колективу кафедри. Було відкрито нову програму для пасторів і лідерських команд — «Місія в умовах війни», що порушувала актуальні теми. Також започатковано програму «Формування молодих лідерів», яка мала на меті спорядити нове покоління лідерів знанням Біблії та навичками практичного служіння.

 

У 2024 році УЄТС отримала ліцензію Міністерства освіти і науки України на бакалаврський рівень освіти, що дало змогу розпочати навчання за оновленою програмою «Прикладне Богослов’я». Завідувачем кафедри став Павло Вікторович Шевчук. У цьому ж році було створено сертифікатну програму «Богослов’я громадянства» як відповідь на потребу глибокого переосмислення суспільно-важливих питань з християнської перспективи.

 

У 2025 році вперше було проведено науково-практичну конференцію «Богослов’я громадянства: церква, ідентичність, майбутнє», яка об’єднала богословів, релігієзнавців і лідерів церков навколо питання ролі церкви в публічному просторі.

 

 

 

Співробітники кафедри

Артамонова Алевтина Володимирівна

Артамонова Алевтина Володимирівна

• Викладач, Українська євангельська теологічна семінарія, Київ, Україна
• Магістр, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Мелітополь, Україна
• Викладач вокалу, керівник практики поклоніння, тренер практикуму з роботи команди поклоніння, а також викладач окремих семінарів в рамках предметів Прикладне лідерство та Організація музичного поклоніння
• Член церкви «Воскресіння», Об’єднання церков євангельських християн-баптистів, Київ, Україна

Детальніше про викладача
Тацюн Жанна Олександрівна

Тацюн Жанна Олександрівна

• Керівник програми «Поклоніння та лідерство», Українська євангельська теологічна семінарія, Київ, Україна
• Магістр з історії та теорії музики, музикознавець, Донецька державна музична академія ім. С. С. Прокоф’єва, Донецьк, Україна
• Старший викладач музично-теоретичних дисциплін, загального фортепіано, основ гармонічного супроводу

Детальніше про викладача
Кондюк Денис Сергійович

Кондюк Денис Сергійович

• Завідувач кафедри Поклоніння, доцент кафедри Богослов’я, Українська євангельська теологічна семінарія, Київ, Україна
• Аспірант теології, Карлів університет, Прага, Чехія
• Викладач теології, еклезіології, апологетики, герменевтики
• Пастор церкви «Нове місто», Міжнародне об’єднання «Виноградник», Київ, Україна

Детальніше про викладача

Підпишіться на новини