22 жовтня студенти 3–4 курсів бакалаврської програми «Прикладне богословʼя» зустрілися з викладачами й студентами Київської православної богословської академії (КПБА).
Представниками від КПБА були проректор з наукової роботи, доктор наук із богослов’я, професор, протоієрей Віталій Клос, зав. кафедри церковно-практичних дисциплін і куратор Наукового товариства ієромонах Рафаїл (Жигало) та викладач кафедри богослов’я протоієрей Петро Лопатинський.
Вони докладно розповіли, як формувалася православна духовна освіта в КПБА, поговорили про вплив «російського світу» на життя церкви й держави, порушили тему проповідницької діяльності в умовах воєнного стану та бойових дій. Обговорили подальші дії та специфіку науково-освітньої діяльності православної академії, активне студентське життя та їхні практичні навички в стінах академії й поза ним.
Далі студенти УЄТС мали нагоду піднятися на дзвіницю Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, побачити вечірнє богослужіння в Михайлівському соборі й у стінах Трапезного храму. Така екскурсія допомогла краще познайомитися з історією кафедрального монастиря Православної Церкви України.
Ось що говорять про цю подію самі студенти:
«Наш візит до Київської православної богословської академії став для мене важливим досвідом екуменічного діалогу, який є унікальним явищем саме для України. Особливо приємно було відчути відкритість студентів академії. Це не просто демонстрація дружньої атмосфери — їхнє прагнення до діалогу та співпраці викликає надії на подальший розвиток екуменічного спілкування. Завдяки таким зустрічам стає зрозуміло, що, попри всі відмінності, нас об’єднує багато спільного, а головне — щире бажання працювати разом заради духовного відродження України», — Владислав Савка, студент 4 курсу програми «Прикладне богословʼя».
«Найбільше сподобалося спілкування між нами студентами. Я не очікувала від цієї екскурсії такого взаємообміну. Запамʼяталась фраза пана Стефана про те, що “найкраща розмова — розмова без заготовок”. Ми мали можливість ставити всі питання, які виникали під час розмов. Було відчуття справжнього, живого, відкритого спілкування. Після офіційної частини представники ПЦУ пригощали нас чаєм / кавою з печивом, і ми мали змогу вже поспілкуватися особисто з їхніми студентами. Далі вони провели нам екскурсію на дзвіницю й до їхніх храмів, де ми також обговорювали спільні / відмінні культурні та духовні аспекти між нами. Це було цікаво.
Також, мене захопила їхня дисципліна та свідоме рішення присвятити увесь свій час для навчання й служіння», — Надія Кочукова, студентка 4 курсу програми «Прикладне богословʼя».
Програми за напрямком
Ми щиро вдячні представникам Київської православної богословської академії за щирість і відкритість до подібних подій. Такі міжконфесійні зустрічі сприяють єдності та дають змогу поглибити взаєморозуміння, обговорюючи спільні культурні й духовні аспекти християнства.
Місія в стінах УЄТС і за її межами
До семінарської їдальні за гарячою їжею приходить дедалі більше людей… Для нас це чудова...
Детальніше