Святвечір


Святвечір — це традиційний вечір перед Різдвом, час родинної вечері, молитви й очікування народження Спасителя.

 

Очікування Христа — одна з ключових подій, яка займала значну увагу юдеїв напередодні Його народження, велика надія перших християн, які з радістю чекали Його Другого Пришестя, і ця історія залишається дедалі актуальнішою для церкви сучасного світу. У час, коли події навколо набувають інтенсивності й спричиняють тривогу, церква підносить свої очі до небес з молитвою з Об’явлення 22:20: «…Прийди, Господи Ісусе!»

 

Святвечір — це традиційний вечір перед Різдвом, час родинної вечері, молитви й очікування народження Спасителя.

 

Святвечір є частиною нашої культури, і здебільшого нам знайомі його традиційні елементи: страви, сімейне тепло, привітання.

 

Однак хочу звернути увагу на важливий елемент, яким сьогодні часто нехтують — на проголошення різдвяної історії, читання біблійних текстів, пов’язаних з Різдвом, і спільні роздуми в колі сім’ї.

 

Це практика, яку показує нам Біблія: на великі свята збиратися в колі близьких і рідних, розповідати головну істину свята, розділяючи спільну трапезу. Зазвичай історію проголошував старший у домі, а для дітей інколи в ігровій формі доносилась головна думка. Осмислене святкування — ось що це. Це частина формування світогляду нашого оточення: наших дітей, близьких і знайомих.

 

Чи не є це важливим сьогодні, коли свято стало підставою для будь-чого, окрім істини, яку воно несе? 

 

Тож, хай як банально це звучатиме, Різдво — це насамперед не подарунки, а Народження Христа. Проведімо простий експеримент: запитайте найближчих людей, чим для них є Різдво. Адже ми відповідальні за те, щоб ця істина була відома нашим рідним і друзям.

 

Сьогодні ми в очікуванні Христа. Ми міркуємо про Різдво, про неймовірну Божу любов, яка зійшла в цей світ. Світло прийшло в темряву, щоб кожна людина могла мати спасіння. Бог виконав Свою обіцянку, і ми чекаємо Христа вдруге, коли темрява назавжди завершить своє панування, а мир і справедливість запанують у світі.

 

Тож святкуйте й проголошуйте істину Різдва серед своїх близьких: «Христос народився, Христос гряде»!

 

 

 

Автор: Анатолій Бровченко, студент програми «Прикладне богословʼя»
Ілюстрація: Анастасія Аврамчук

Ближче до Різдва

            З війною відстані стали іншими: міста та навіть країни,...

Детальніше

Як радіти Різдву, коли злочини війни здійснюються щодня?

        Як радіти Різдву, коли злочини війни здійснюються щодня, а завершення...

Детальніше

Чи є місце святу, коли в країні війна?

            В Україні не вщухає суспільний діалог про доречність свят...

Детальніше

Підпишіться на новини